Results – SA Secondary Schools Championships – Day 2

Results – SA Secondary Schools Championships – Day 2

Round 23

  • u.19 : Duineveld 19 – 36 Eldoraigne
  • u.19 : Brandwag 29 – 21 Secunda
  • u.19 : Potch Gim 31 – 18 Pietersburg
  • u.19 : Rustenburg 32 – 22 Ben Vorster
  • u.19 : AHMP 22 – 22 Stellenberg
  • u.19 : Klerksdorp 13 – 25 Bloemhof
  • u.19 : Nelspruit 30 – 18 Jim Fouche
  • u.19 : Diamantveld 20 – 30 Sentraal
  • u.19 : Menlopark 30 – 21 De Kuilen
  • u.19 : Garsfontein 45 -12 Alexandra

Round 25

  • u.17 : Sentraal 6 – 22 Punt
  • u.17 : Diamantveld 14 – 10 Oranje Meisies
  • u.14 (U) : Douglas 19 – 6 Oranjekrag
  • u.14 (U) : Mashinini 7 – 16 Modilati
  • u.14 (U) : Ikleketso 10 – 11 Kareedouw
  • u.17 (U) : Groenberg – Sidlamafa (TBC)
  • u.16 (U) : Weston 7 – 10 DZJ
  • u.16 (U) : Manzomtom 14 – 9 Khululekula
  • u.16 (U) : Rerabilwe 7 – 13 Nomondle

Round 26

  • u.16 (U) : Mosontomba 9 – 6 Taiwe
  • u.14 : Framesby 16 – 15 Brackenfell
  • u.14 : Zwartkop 12 – 16 Bloemhof
  • u.14 : Sentraal 20  – 4 Crawford LL
  • u.16 (U) : Chief Luth 14 – 7 Idlangamandla
  • u.16 : HTS Middelburg 11 – 12 Sentraal
  • u.17 : Upington 13 – 11 Bloemhof
  • u.17 : Frikkie Meyer 20 – 7 Genl. Hertzog
  • u.19 (U) : DZJ 12 – 7 Retief
  • u.19 (U) : Machakela 22 – 15 Weston

Round 27

  • u.16 : Potch Volkies 17 – 12 Ben Vorster
  • u.16 (U) : Tebogane 15 – 5 Rerabilwe
  • u.17 : AHMP 17 – 9 Stellenberg
  • u.17 (U) : Machakela 25 – 6 Idlangimandla
  • u.17 (U) : Azwifari 16 – 11 Tholuwazi
  • u.16 (U) : Fumane 17 – 7 Weston
  • u.14 : Diamantveld 9 – 21 Dinamika
  • u.16 : Monument 8 – 13 Oranje Meisies

Round 28

  • u.14 : Duineveld 13 – 13 Helpmekaar
  • u.14 : Ben Vorster 11 – 11 Nelspruit
  • u.14 : Oranje Meisies 19 – 6 TWC
  • u.17 : HTS Middelburg 8 – 17 Waterkloof
  • u.14 (U) : Mashinini 14 – 6 Milton
  • u.14 (U) : Machakela 22 – 9 Oranjekrag
  • u.14 (U) : Douglas 5 – 13 Modilati
  • u.14 (U) : Kareedouw 15 – 11 MOM Sibone

Round 29

  • u.19 : Jim Fouche 22 – 32 Bloemhof
  • u.19 : Potch Gim 16 – 18 Eldoraigne
  • u.19 : Pietersburg 16 – 34 Brandwag
  • u.19 : Duineveld 27 – 14 Secunda
  • u.19 : Garsfontein 32 – 26 Sentraal
  • u.19 : Ben Vorster 36 – 16 Kingsridge
  • u.19 : Menlopark 43 – 10 Alexandra
  • u.19 : Nelspruit 21 – 29 Zwartkop
  • u.19 : HTS Middelburg 12 – 22 AHMP
  • u.19 : Diamantveld 27 – 22 De Kuilen

Round 30

  • u.16 (U) : Idlang 11 – 13 Weston
  • u.16 (U) : DJZ 14 – 6 Joubertina
  • u.16 (U) : Chief Luthuli 19 – 8 Carlton van Heerden
  • u.19 (U) : Schoonspruit 10 – 14 Rakgotse
  • u.17 (U) : Machakela 13 – 8 Modilati
  • u.17 (U) : Sidlamafa 10 – 19 Idlangamandla
  • u.16 (U) : Taiwe 13 – 10 Realibelwe
  • u.14 : Potch Gim 20 – 6 Hudson Park

Round 31

  • u.19 (U) : DZJ 17 – 14 Machakela
  • u.19 (U) : Retief8 – 10 Weston
  • u.16 (U) : Sibongamand 10 – 5 Mjokwane
  • u.14 (U) : Kareedouw 15 – 14 Machakela
  • u.14 (U) : Zakheni 15 – 13 Mashinini
  • u.14 (U) : Douglas 5 – 6 Ikeletso
  • u.17 (U) : Tholulwazi 8 – 20 Fumane
  • u.14 (U) : Modilate 10 -13  MOM Sibone
  • u.16 : Bloemhof 15 – 20 Dinamika
  • u.17 : Garsfontein 16 – 9 Klerksdorp

Round 32

  • u.14 : Bergsig 11 -16 Monument
  • u.14 : Pietersburg 13 – 17 Framesby
  • u.14 : Secunda 16 – 9 Brackenfell
  • u.16 : Noordheuwel 13 – 7 Sentraal
  • u.16 (U) : Chief Luthuli 17 – 7 Nomadolo
  • u.16 (U) : Tebagoane 16 – 5 Idlangamandla
  • u.19 (U) : Danielskuil 13 – 14 Rakgatse
  • u.17 (U) : Azwifarwi 7 – 12 Modilati
  • u.14 : Paarl Girls 15 – 18 Dinamika
  • u.14 : AHMP 24 – 3 TWC

Round 33

  • u.19 : Zwartkop 26 – 24 Bloemhof
  • u.19 : Sentraal 34 – 26 De Kuilen
  • u.19 : HTS Middelburg 25 – 23 Stellenberg
  • u.19 : Rustenburg 39 – 17 Kingsridge
  • u.19 : Diamantveld 27  -14 Alexandra
  • u.19 : Menlopark 29 – 24 Garsfontein
  • u.19 : Klerksdorp 24 – 36 Jim Founche
  • u.19 : Eldoraigne 32 – 21 Brandwag
  • u.19 : Pietersburg 14 – 25 Duineveld

Round 34

  • u.17 (U) : Idlangamandla 12 – 18 Fumane
  • u.14 (U) : Milton 7 – 12 Schoonspruit
  • u.17 (U) : Groenberg 11 – 10 Arwifari
  • u.14 : Lichtenburg 8 – 18 Sentraal
  • u.14 : HTS Middelburg 9 – 19 Zwartkop
  • u.16 : Rustenburg 31 – 8 Pietersburg
  • u.16 : Duineveld 12 – 16 Nico Malan
  • u.16 : Waterkloof 23 – 7 Bergvlam
  • u.16 : Dinamika 17 – 20 Pearson

Round 35

  • u.16 : Potch Gim 13 – 21 Paarl Gim
  • u.14 (U) : Modilati 14 – 10 Machakela
  • u.16 : Noordkaap 12 – 9 Monument
  • u.17 : Potch Gim 31 – 7 Frikkie Meyer
  • u.17 : Upington 12 – 18 Heidelberg Volkies
  • u.17 : Genl. Hertzog 3 – 18 Bloemhof
  • u.17 : Rustenburg 11 – 16 Pietersburg
  • u.17 : Waterkloof 30 – 4 Kingsridge
  • u.16 : Nelspruit 27 – 10 Ben Vorster

Round 36

  • u.17 : Nelspruit 12 – 12 Sentraal
  • u.17 : Garsfontein 10 – 19 Punt
  • u.17 : Diamantveld 17 – 10 Monument
  • u.14 (U) : MOM Sibone 14 – 11 Kareedouw
  • u.16 (U) : DZJ 10 – 12 Rearibilwe
  • u.16 (U) : Taiwe 14 – 16 Joubertina

Round 37

  • u.14 : Crawford 12 – 7 TWC
  • u.14 : Dimantveld 16 – 9 Hudson Park
  • u.14 (U) : Zakeni 9 – 13 Douglas
  • u.14 : Pietersburg 23 – 4 Lichtenburg
  • u.14 : Nelspruit 12 – 21 Oranje Meisies
  • u.14 : Ben Vorster 20 – 16 Brackenfell
  • u.16 : Ben Vorster 23 – 4 Bergvlam

Round 38

  • u.17 : Heidelberg Volkies 14 – 19 AHMP
  • u.14 : Potch Gim 17 – 5 Bergsig
  • u.14 : Monument 12 – 10 Zwartkop
  • u.14 : Sentraal 15  – 16 Dinamika
  • u.14 : AHMP 15 – 10 Helpmekaar
  • u.14 : Duineveld 17 – 14 Framesby
  • u.14 : Secunda 17 -16 HTS Middelburg
  • u.14 : Bloemhof 11 – 15 Paarl Gim
  • u.17 : Waterkloof 17 – 14 Garsfontein
  • u.17 : Punt 14 – 12 Stellenberg

Round 39

  • u.17 : Upington 9 – 19 Rustenburg
  • u.16 : Potch Volkies 12 – 21 Potch Gim
  • u.16 : Rustenburg 22 – 18 Nelspruit
  • u.16 : Bloemhof 18 – 13 Noordheuwel
  • u.16 : Paarl Gim 15 – 10 Noordkaap
  • u.16 : AHMP 12 – 15 Waterkloof
  • u.16 : Nico Malan 19 – 9 Pearson
  • u.16 : Diamantveld 15 – 14 Sentraal
  • u.16 : Shayamoya 13 – 8 Oranje Meisies

Round 40

  • u.16 : Durbanville 13 – 8 Duineveld
  • u.16 : Monument 20 – 9 Pietersburg
  • u.17 : Pietersburg 18 – 8 Klerksdorp
  • u.17 : Sentraal 14 – 16 Monument
  • u.17 : Diamantveld 18 – 14 Bloemhof
  • u.17 : Potch Gim 15 – 10 HTS Middelburg

Round 41

  • u.17 : Frikkie Meyer 18 – 5 Kingsridge
  • u.17 : Nelspruit 4 – 15 Oranje Meisies
  • u.19 : Klerksdorp 32 – 18 Alexandria
  • u.19 : Eldoraigne 30 – 21 Stellenberg
  • u.19 : AHMP 26 – 18 Zwartkop
  • u.19 : Bloemhof 22 – 20 Garsfontein

Round 42

  • u.19 : Menlopark 38 – 18 Potch Gim
  • u.19 : Brandwag 24 – 31 Rustenburg
  • u.19 : HTS Middelburg 21 – 20 Nelspruit
  • u.19 : Jim Fouche 29 – 35 Diamantveld
  • u.19 : Sentraal 40 – 22 Duineveld